Sitemap

Alle kunstnere (Alfabetisk efter kategori)


Charlie Dee And The Twisters

(50ér / 60ér Bands)

Party Patrol

(50ér / 60ér Bands)

Roger & Over

(50ér / 60ér Bands)

Stan Urban

(50ér / 60ér Bands)

Absolute Lets 80s

(70ér / 80ér Bands)

DeLoreans

(70ér / 80ér Bands)

Disco Volante

(70ér / 80ér Bands)

Disco 54

(70ér / 80ér Bands)

Fede 80ere

(70ér / 80ér Bands)

Hit med 80erne

(70ér / 80ér Bands)

Popshop

(70ér / 80ér Bands)

Replay

(70ér / 80ér Bands)

Ud i Det Blå

(70ér / 80ér Bands)

Vi Unge Live

(70ér / 80ér Bands)

4 Ever Young

(Andre gode bands)

A-holdet

(Andre gode bands)

Absolute Live

(Andre gode bands)

Accelebration

(Andre gode bands)

Cover Up

(Andre gode bands)

De Bedste Tider

(Andre gode bands)

De Græd

(Andre gode bands)

DeVeto

(Andre gode bands)

Devils In Disguise

(Andre gode bands)

Drengenes

(Andre gode bands)

Festetten

(Andre gode bands)

Flying Mandela Jam Band

(Andre gode bands)

Funkarella

(Andre gode bands)

Get Up Ahh

(Andre gode bands)

Grand Prix De Luxe

(Andre gode bands)

Greatest Hits

(Andre gode bands)

Hit Shake

(Andre gode bands)

HITS

(Andre gode bands)

Jack Of All Trades

(Andre gode bands)

Knallert

(Andre gode bands)

Medley Crew

(Andre gode bands)

Mellow

(Andre gode bands)

Poca Håndtag

(Andre gode bands)

PopCat

(Andre gode bands)

Poplic

(Andre gode bands)

Rubizz

(Andre gode bands)

Shuffle

(Andre gode bands)

Simply The Fest

(Andre gode bands)

Skin Tight

(Andre gode bands)

Spar2

(Andre gode bands)

Speedway 2

(Andre gode bands)

Steppin\\\\\\\' In It

(Andre gode bands)

Superstarz

(Andre gode bands)

The Trio

(Andre gode bands)

The Vintage Rock Show

(Andre gode bands)

Trio Max

(Andre gode bands)

Undercover Inc.

(Andre gode bands)

Annika Askmans orkester

(Bands set på TV)

DK Rocks

(Bands set på TV)

Jan Glæsels Orkester

(Bands set på TV)

Larrys Orchestra & the Wannabees

(Bands set på TV)

The Antonelli Orchestra

(Bands set på TV)

The X Orchestra

(Bands set på TV)

Booze Brothers

(Big/Soul/Swing)

Chain Of Fools

(Big/Soul/Swing)

DKDM Big Band

(Big/Soul/Swing)

Lulu Monroe & The Mad Men

(Big/Soul/Swing)

Randers Big Band

(Big/Soul/Swing)

Saturday Night Fish Fry Band

(Big/Soul/Swing)

Sort Of Soul

(Big/Soul/Swing)

Swing Slingers

(Big/Soul/Swing)

Thomas Lilleøre – Frank Sinatra show

(Big/Soul/Swing)

Birthe Kjær

(Dansk Top)

Dario Campeotto

(Dansk Top)

Keld & Hilda Heick

(Dansk Top)

Carsten Bang & Band

(Deluxe - Pakken)

Frank Hvam & Musik

(Deluxe - Pakken)

Good-Vibes + DJ

(Deluxe - Pakken)

Peter Mygind Disco aften

(Deluxe - Pakken)

Andro

(Diverse artister)

baSix

(Diverse artister)

Dance Action

(Diverse artister)

Eva & Enrico Rosa

(Diverse artister)

Henrik Povlsen

(Diverse artister)

Kim Røge

(Diverse artister)

Linda P + DJ Zoo

(Diverse artister)

Little Sting

(Diverse artister)

Louise fra Hulter til Bulter Børneunderholdning

(Diverse artister)

Peter Hansen

(Diverse artister)

Pjerrot

(Diverse artister)

Street Beat

(Diverse artister)

Søren Arnsbo

(Diverse artister)

The Tom Jones Experience

(Diverse artister)

Turn on Tina

(Diverse artister)

Chief 1

(DJs Kendte)

Dan Rachlin

(DJs Kendte)

DJ Chriz

(DJs Kendte)

DJ til firmafest

(DJs Kendte)

Jesper Green

(DJs Kendte)

Joakim Hediger

(DJs Kendte)

Jørgen De Mylius

(DJs Kendte)

Krede

(DJs Kendte)

Lille Lars / Lars Sandstrøm

(DJs Kendte)

Master Fatman

(DJs Kendte)

Philip Lundsgaard

(DJs Kendte)

Soulmagic

(DJs Kendte)

Thomas Madvig

(DJs Kendte)

Tommy Scott

(DJs Kendte)

Benny Hansen

(DJs Xcluzive)

Bertram Zanjani

(DJs Xcluzive)

Casper Behrendt

(DJs Xcluzive)

Claus Green

(DJs Xcluzive)

Claus Hartmann

(DJs Xcluzive)

Danni Lau

(DJs Xcluzive)

DJ Miguel

(DJs Xcluzive)

Jacob Jørgensen

(DJs Xcluzive)

Jan Olsen

(DJs Xcluzive)

Jan Mortensen

(DJs Xcluzive)

Jesper Kaae - DJ A38

(DJs Xcluzive)

Kevin Rasmussen

(DJs Xcluzive)

Lars Jespersen

(DJs Xcluzive)

Mads Laumann

(DJs Xcluzive)

Marc Cano

(DJs Xcluzive)

Michael Zilk

(DJs Xcluzive)

Mikkel Wendelboe

(DJs Xcluzive)

Morten Thomsen

(DJs Xcluzive)

Nick Decaza

(DJs Xcluzive)

Per Hansen

(DJs Xcluzive)

Per Kristensen

(DJs Xcluzive)

Pernille Bechmann

(DJs Xcluzive)

Peter Kastrup

(DJs Xcluzive)

Rasmus Agerskou

(DJs Xcluzive)

Rasmus Meibom

(DJs Xcluzive)

Søren Pedersen

(DJs Xcluzive)

Thomas Stadsvold

(DJs Xcluzive)

Torben Pop

(DJs Xcluzive)

Torsten Christiansen

(DJs Xcluzive)

Carl-Mar

(Foredragsholdere)

Clement kjersgaard

(Foredragsholdere)

Erik Peitersen

(Foredragsholdere)

Jan Gintberg Foredrag

(Foredragsholdere)

Line Baun Danielsen

(Foredragsholdere)

Mads Christensen

(Foredragsholdere)

Master Fatman Foredrag

(Foredragsholdere)

Peter Mygind Foredrag

(Foredragsholdere)

Bobo Moreno

(Gæste Solister)

Jacob Andersen

(Gæste Solister)

Jakob Sveistrup

(Gæste Solister)

James Sampson

(Gæste Solister)

Jimmy Jørgensen

(Gæste Solister)

Louise Hart

(Gæste Solister)

Mark Linn

(Gæste Solister)

Martin Brygmann

(Gæste Solister)

Michael Carøe

(Gæste Solister)

Monique

(Gæste Solister)

Peter Frödin

(Gæste Solister)

Zindy Laursen

(Gæste Solister)

Abba Revival Band

(Jambands)

ABBAtizers

(Jambands)

Beatles Orkestret

(Jambands)

Bryan Adams Jam

(Jambands)

Den Røde Tråd

(Jambands)

Die Herren

(Jambands)

George Michael Jam

(Jambands)

Kim Larsen Jam

(Jambands)

Midt Om Natten

(Jambands)

Rigtige Mænd

(Jambands)

Robbie Williams Jam

(Jambands)

Tryin Adams

(Jambands)

U2 Copy

(Jambands)

DJ & Stand Up

(Julefrokost)

Danser med Drenge

(Kendte Bands)

Dodo And The Dodos

(Kendte Bands)

Henning Stærk

(Kendte Bands)

Jette Torp Band

(Kendte Bands)

Lars H.U.G.

(Kendte Bands)

Mek Pek Party Band

(Kendte Bands)

Monique Band

(Kendte Bands)

OneTwo

(Kendte Bands)

Outlandish

(Kendte Bands)

På Slaget 12

(Kendte Bands)

Rocazino

(Kendte Bands)

Sanne Salomonsen

(Kendte Bands)

Shu-Bi-Dua

(Kendte Bands)

Sweethearts

(Kendte Bands)

Swing Sisters

(Kendte Bands)

Szhirley

(Kendte Bands)

TV-2

(Kendte Bands)

Ufo Yepha

(Kendte Bands)

VocaLoca

(Kendte Bands)

Zididada

(Kendte Bands)

Bubber

(Konferenciers)

Carsten Bang

(Konferenciers)

Casper Christensen

(Konferenciers)

David Owe

(Konferenciers)

Felix Smith

(Konferenciers)

Frank Hvam

(Konferenciers)

Jacob Haugaard

(Konferenciers)

Lars Herlow

(Konferenciers)

Lasse Rimmer

(Konferenciers)

Master Fatman Konferencier

(Konferenciers)

Michael Carøe

(Konferenciers)

Peter Mygind

(Konferenciers)

Søren Østergaard

(Konferenciers)

A-Holdet + Dinér

(Midt i mellem - Pakken)

Blitz + DJ

(Midt i mellem - Pakken)

Kopimaskinen + DJ

(Midt i mellem - Pakken)

Memory Lane + DJ

(Midt i mellem - Pakken)

All Stars United

(Partybands)

All The Best

(Partybands)

Annika Askmans orkester

(Partybands)

Beat It

(Partybands)

Blitz

(Partybands)

Casino Royale

(Partybands)

Clazz

(Partybands)

Come Together

(Partybands)

Ernas All Stars

(Partybands)

Festmaskinen

(Partybands)

Good-Vibes

(Partybands)

GreatestHit

(Partybands)

Hit De Luxe

(Partybands)

Kopimaskinen

(Partybands)

Le Freak

(Partybands)

Martin Preisler Band

(Partybands)

Monique Disco Diva

(Partybands)

Morphar & the Ladykillers

(Partybands)

Musikmaskinen

(Partybands)

Night Star

(Partybands)

NightClub Orchestra

(Partybands)

PartyMaskinen

(Partybands)

PopOrkestret

(Partybands)

Purple Stain

(Partybands)

Spunk Band

(Partybands)

Stagebreakers

(Partybands)

Starpeople

(Partybands)

Tennis

(Partybands)

The Hitmen

(Partybands)

UnderholdningsOrkestret

(Partybands)

We Love Sanne

(Partybands)

Xcluzive Live

(Partybands)

Casper Panduro Trio

(Power trioer)

Hedeslag

(Power trioer)

Poppenheimer

(Power trioer)

Trio La Fontaine

(Power trioer)

Acoustic Lounge

(Reception / Dinner)

Bich Quang

(Reception / Dinner)

Bobo Moreno, Bo Stief & Ole Kock Hansen

(Reception / Dinner)

Bossa & You

(Reception / Dinner)

Circles Café

(Reception / Dinner)

Deux Femmes

(Reception / Dinner)

Hejslet Duo

(Reception / Dinner)

Jacob Venndt Multiinstrumentalist

(Reception / Dinner)

JazzIntense

(Reception / Dinner)

Jeanette Frederiksen

(Reception / Dinner)

Jessica Rabbit

(Reception / Dinner)

Karina Kappel

(Reception / Dinner)

LUSCIOUS

(Reception / Dinner)

Marie Degener Troelsen

(Reception / Dinner)

Martin Valsted Trio

(Reception / Dinner)

Monique og Søren

(Reception / Dinner)

Morten Vestergaard

(Reception / Dinner)

Musik med stil

(Reception / Dinner)

Nathalie Kollo

(Reception / Dinner)

Pianister

(Reception / Dinner)

Pillow

(Reception / Dinner)

Stinne Schwartz

(Reception / Dinner)

Swingtime Jazz Trio

(Reception / Dinner)

Søren Sebber

(Reception / Dinner)

The Dixieland Gipsy Band

(Reception / Dinner)

The Jinglebell Broadband

(Reception / Dinner)

Thera Hoeymans

(Reception / Dinner)

Thomas Jepsen Jazz

(Reception / Dinner)

Torsten Christensen

(Reception / Dinner)

Violinist Bjarke Falgren

(Reception / Dinner)

Emma

(Solister)

Ester Brohus

(Solister)

Heidi

(Solister)

Ida Corr

(Solister)

Jesper Lundgaard

(Solister)

Joey Moe

(Solister)

Karen Busck

(Solister)

Laura Kjærgaard

(Solister)

Maria Montell

(Solister)

Marie Carmen Koppel

(Solister)

Medina

(Solister)

Peter Belli

(Solister)

Peter Viskinde

(Solister)

Rikke Mølgaard

(Solister)

Sascha Dupont

(Solister)

Søren Sko

(Solister)

Anders Fjelsted

(Stand-up 10-16.000.-)

Brian Mørk

(Stand-up 10-16.000.-)

Carl-Mar

(Stand-up 10-16.000.-)

Carsten Eskelund

(Stand-up 10-16.000.-)

Dan Andersen

(Stand-up 10-16.000.-)

Elias Ehlers

(Stand-up 10-16.000.-)

Geo

(Stand-up 10-16.000.-)

Henrik Bruhn

(Stand-up 10-16.000.-)

Jacob Tingleff

(Stand-up 10-16.000.-)

Jacob Wilson

(Stand-up 10-16.000.-)

Kim Nørgaard

(Stand-up 10-16.000.-)

Martin Høgsted

(Stand-up 10-16.000.-)

Michael Schøt

(Stand-up 10-16.000.-)

Povl Carstensen

(Stand-up 10-16.000.-)

Sebastian Dorset

(Stand-up 10-16.000.-)

Thomas Wivel

(Stand-up 10-16.000.-)

Torben Chris

(Stand-up 10-16.000.-)

Christian Fuhlendorff

(Stand-up 16-22.000.-)

Kønnenes Kamp

(Stand-up 16-22.000.-)

Mads Keiser

(Stand-up 16-22.000.-)

Mikael Wulff

(Stand-up 16-22.000.-)

Simon Talbot

(Stand-up 16-22.000.-)

Thomas Hartmann

(Stand-up 16-22.000.-)

Asmus Brandt

(Stand-up 7-10.000.-)

Karsten Green

(Stand-up 7-10.000.-)

Mads Brynnum

(Stand-up 7-10.000.-)

Martin Veltz

(Stand-up 7-10.000.-)

Sanne Søndergaard

(Stand-up 7-10.000.-)

Steen Nielsen

(Stand-up 7-10.000.-)

Carsten Bang

(Stand-up > 28.000.-)

Casper Christensen

(Stand-up > 28.000.-)

Frank Hvam

(Stand-up > 28.000.-)

Jan Gintberg

(Stand-up > 28.000.-)

Jonatan Spang

(Stand-up > 28.000.-)

Lasse Rimmer

(Stand-up > 28.000.-)

Linda P

(Stand-up > 28.000.-)

Mette Lisby

(Stand-up > 28.000.-)

Mick Øgendahl

(Stand-up > 28.000.-)

Omar Marzouk

(Stand-up > 28.000.-)

Rune Klan

(Stand-up > 28.000.-)

Uffe Holm

(Stand-up > 28.000.-)

Birger Vest

(Tryllekunstnere)

Jesper Grønkjær

(Tryllekunstnere)

Joachim Solberg

(Tryllekunstnere)

Kristian Skovbo

(Tryllekunstnere)

Miguel el Zorro

(Tryllekunstnere)

Mikkel Gundersen

(Tryllekunstnere)

Mr. Mox

(Tryllekunstnere)

Ole Larsen

(Tryllekunstnere)

Steen Pegani

(Tryllekunstnere)

Cantus

(Tyrolerorkestre)

Fritz und Helmuth

(Tyrolerorkestre)

Tirolerband Aalburg

(Tyrolerorkestre)

Vejgaard Tårnblæserlaug

(Tyrolerorkestre)

2 Kollings Fra Kassen

(Underholdning)

Amin Jensen

(Underholdning)

Bramsen, Amstrup og Svarrer

(Underholdning)

Café Kølbert

(Underholdning)

Chili Klaus

(Underholdning)

Dans & Comedy

(Underholdning)

De Phede

(Underholdning)

De Syngende Lussinger

(Underholdning)

Det Store Awardshow

(Underholdning)

Det Syngende Selskab

(Underholdning)

Flemming Jensen

(Underholdning)

Jan Svarrer

(Underholdning)

Jette Torp og Claus Pilgaard

(Underholdning)

John og Aage

(Underholdning)

Karnevalsshow

(Underholdning)

Kenny Quinn - Showlommetyven

(Underholdning)

Klassens Tykke Dreng

(Underholdning)

Klaus Wunderhits

(Underholdning)

Kolling og Lillebror

(Underholdning)

Kolling Stomp

(Underholdning)

Komik Servering

(Underholdning)

Mike Andersen

(Underholdning)

Mikkel Severin

(Underholdning)

Muddi og Salamidrengene

(Underholdning)

Neat Things

(Underholdning)

Ole Hald - Elvisshow

(Underholdning)

Papkasseshow

(Underholdning)

Snobberne

(Underholdning)

Sofie Ottosen og Thomas Peter Koppel

(Underholdning)

Specialklassen

(Underholdning)

Steelhammers

(Underholdning)

Tjenerstaben

(Underholdning)

2 Kolling Fra Kassen + DJ

(Økonomi - Pakken)

Birger Vest + DJ

(Økonomi - Pakken)

Mads Brynnum + DJ

(Økonomi - Pakken)

Martin Veltz + DJ

(Økonomi - Pakken)
Kunstner
Navn/Firma*
E-mail*
Telefon*
Hvor fandt du os? 
Beskrivelse
Kontakt mig på
Telefon       E-mail